XC6505B201MR-G.pdf
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 60dB (1kHz) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Voltage - Input (Max) | 10.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.37V @ 100mA |
| Current - Supply (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-25 |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |