ZLDO270T8TA
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ZLDO270T8TA
ZLDO270T8TA
Part Number
ZLDO270T8TA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC REG LDO 2.70V SM8
Data sheet
ZLDO270T8TA.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
ZLDO270T8TA
Comments
    ZLDO270T8TA Specifications
    PackageDigi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output Type-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-223-8
    Control Features-
    Current - Output300mA
    Protection Features-
    Number of Regulators1
    Output Configuration-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C