ZSR1000GTC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ZSR1000GTC
ZSR1000GTC
Part Number
ZSR1000GTC
Description
IC REG LINEAR 10V 200MA SOT223
Data sheet
ZSR1000GTC.pdf
Delivery Services
ZSR1000GTC
Comments
    ZSR1000GTC Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR57dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)600 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)10V