ZSR285N8TA
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ZSR285N8TA
ZSR285N8TA
Part Number
ZSR285N8TA
Description
IC REG LINEAR 2.85V 200MA 8SO
Data sheet
ZSR285N8TA.pdf
Delivery Services
ZSR285N8TA
Comments
    ZSR285N8TA Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR62dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SO
    Current - Quiescent (Iq)600 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V