ZXTR1135PD8-13
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear
ZXTR1135PD8-13
ZXTR1135PD8-13
Part Number
ZXTR1135PD8-13
Description
IC REG LIN 5V/13V 50MA PWRDI5060
Data sheet
ZXTR1135PD8-13.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
ZXTR1135PD8-13
Comments
    ZXTR1135PD8-13 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR57dB (100Hz), 45dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-PowerTDFN
    Control Features-
    Current - Output50mA, 50mA
    Protection Features-
    Number of Regulators2
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)100V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackagePowerDI5060-8 (Type B)
    Current - Quiescent (Iq)780 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V, 13V