FLLDU100A026I0
Home > All Products > Filters > Power Line Filter Modules
FLLDU100A026I0
FLLDU100A026I0
Part Number
FLLDU100A026I0
Manufacturer
KEMET
Description
LINE FILTER 750VDC 440VAC CHAS
Data sheet
FLLDU100A026I0.pdf
Category
Power Line Filter Modules
Delivery Services
FLLDU100A026I0
Comments
    FLLDU100A026I0 Specifications
    SeriesF.LL.DU
    RoHSRoHS
    Current100 A
    Inductance-
    Filter TypeSingle Phase
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    ConfigurationSingle Stage
    Mounting TypeChassis Mount
    Approval AgencyUR
    Termination StyleThreaded Post (M8)
    Voltage - Rated AC440V
    Voltage - Rated DC750V
    Frequency - Operating50/60Hz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C