FMAC-0954-H110
Home > All Products > Filters > Power Line Filter Modules
FMAC-0954-H110
FMAC-0954-H110
Part Number
FMAC-0954-H110
Manufacturer
Schurter Inc.
Description
LINE FILTER 480/520VAC 110A CHAS
Data sheet
FMAC-0954-H110.pdf
Category
Power Line Filter Modules
Delivery Services
FMAC-0954-H110
Comments
    FMAC-0954-H110 Specifications
    SeriesFMAC
    RoHSRoHS
    Current110 A
    Inductance700µH
    Filter TypeThree Phase (Delta)
    Part StatusActive
    ApplicationsPhotovoltaic Inverter
    ConfigurationSingle Stage
    Mounting TypeChassis Mount
    Approval AgencycURus, ENEC, VDE
    Termination StyleTerminal Block
    Voltage - Rated AC480V, 520V
    Voltage - Rated DC-
    Frequency - Operating50/60Hz
    Operating Temperature-25°C ~ 100°C