FMAD-0954-H110
Home > All Products > Filters > Power Line Filter Modules
FMAD-0954-H110
FMAD-0954-H110
Part Number
FMAD-0954-H110
Manufacturer
Schurter Inc.
Description
LINE FILTER 277/480VAC 110A CHAS
Data sheet
FMAD-0954-H110.pdf
Category
Power Line Filter Modules
Delivery Services
FMAD-0954-H110
Comments
    FMAD-0954-H110 Specifications
    SeriesFMAD
    RoHSRoHS
    Current110 A
    Inductance500µH
    Filter TypeThree Phase (Wye)
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    ConfigurationSingle Stage
    Mounting TypeChassis Mount
    Approval AgencycURus, VDE
    Termination StyleTerminal Block
    Voltage - Rated AC277V, 480V
    Voltage - Rated DC-
    Frequency - Operating50/60Hz
    Operating Temperature-25°C ~ 100°C