G6B2114PUSDC12
Home > All Products > Relays > Power Relays, Over 2 Amps
G6B2114PUSDC12
G6B2114PUSDC12
Part Number
G6B2114PUSDC12
Data sheet
G6B2114PUSDC12.pdf
Delivery Services
G6B2114PUSDC12
Comments
    G6B2114PUSDC12 Specifications
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current25 mA
    Coil Voltage12VDC
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage9.6 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)5 A