G6B2114PUSDC24
Home > All Products > Relays > Power Relays, Over 2 Amps
G6B2114PUSDC24
G6B2114PUSDC24
Part Number
G6B2114PUSDC24
Data sheet
G6B2114PUSDC24.pdf
Delivery Services
G6B2114PUSDC24
Comments
    G6B2114PUSDC24 Specifications
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current12.5 mA
    Coil Voltage24VDC
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage19.2 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)5 A