G7L2ATUB80CBAC200/240
Home > All Products > Relays > Power Relays, Over 2 Amps
G7L2ATUB80CBAC200/240
G7L2ATUB80CBAC200/240
Part Number
G7L2ATUB80CBAC200/240
Manufacturer
WEC
Description
PWR RELAYS DPSTNOQCUB VDE 200/2
Data sheet
G7L2ATUB80CBAC200/240.pdf
Delivery Services
G7L2ATUB80CBAC200/240
Comments
    G7L2ATUB80CBAC200/240 Specifications
    SeriesG7L
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current10.2 mA
    Coil Voltage240VAC
    Switching Voltage250VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage150 VAC
    Must Release Voltage36 VAC
    Operating Temperature-25°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)25 A