KHAU-17A11-24
Home > All Products > Relays > Power Relays, Over 2 Amps
KHAU-17A11-24
KHAU-17A11-24
Part Number
KHAU-17A11-24
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V
Data sheet
KHAU-17A11-24.pdf
Delivery Services
KHAU-17A11-24
Comments
    KHAU-17A11-24 Specifications
    Seal Rating-
    Coil Current52 mA
    Coil Voltage24VAC
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)3 A