KRPA-11DY-125
Home > All Products > Relays > Power Relays, Over 2 Amps
KRPA-11DY-125
KRPA-11DY-125
Part Number
KRPA-11DY-125
Description
KRPA-11DY-125=RELAY,5A,2C,AG,OCT
Data sheet
KRPA-11DY-125.pdf
Delivery Services
KRPA-11DY-125
Comments
    KRPA-11DY-125 Specifications
    Seal Rating-
    Coil Current9.6 mA
    Coil Voltage125VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage93.75 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)5 A