KRPA-14DN-110
Home > All Products > Relays > Power Relays, Over 2 Amps
KRPA-14DN-110
KRPA-14DN-110
Part Number
KRPA-14DN-110
Description
KRPA-14DN-110=RELAY,OCTAL,DUST
Data sheet
KRPA-14DN-110.pdf
Delivery Services
KRPA-14DN-110
Comments
    KRPA-14DN-110 Specifications
    SeriesKRPA
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator
    Seal Rating-
    Coil Current11 mA
    Coil Voltage110VDC
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A