V23057-A0006-A401.pdf
| Series | V23057, SCHRACK |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Part Status | Obsolete |
| Seal Rating | - |
| Coil Current | 20 mA |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Operate Time | 7 ms |
| Release Time | 3 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Insulation | - |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Must Operate Voltage | 16 VDC |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Contact Rating (Current) | 8 A |