GX-ML12A-U-Z
Home > All Products > Sensors, Transducers > Proximity Sensors
GX-ML12A-U-Z
GX-ML12A-U-Z
Part Number
GX-ML12A-U-Z
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Description
SENSOR PROX M12 2W 4MM NO
Data sheet
GX-ML12A-U-Z.pdf
Category
Proximity Sensors
Delivery Services
GX-ML12A-U-Z
Comments
    GX-ML12A-U-Z Specifications
    Part Status Active
    Sensor Type Inductive
    Sensing Distance 0.126" (3.2mm)
    Output Type NPN-NO, 2-Wire
    Response Frequency 1.3kHz
    Shielding Unshielded
    Material - Body Nickel-Plated Brass
    Voltage - Supply 12 V ~ 24 V
    Termination Style Connector
    Operating Temperature -25°C ~ 70°C
    Ingress Protection IP67, IP69K
    Indicator LED
    Package / Case Cylinder, Threaded - M12
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    GX-ML12A-U-Z FAQ
    1. How to order GX-ML12A-U-Z on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the GX-ML12A-U-Z price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GX-ML12A-U-Z?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    GX-ML12A-U-Z Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    GX-F8BI GX-F8BI GX-F8BI Panasonic Industrial Automation Sales 5000 SENSOR PROX 2.5MM NPN NC View