3SU11500AB301BA0.pdf
| Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Switch Function | Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Voltage Rating - DC | 500 V |
| Color - Actuator/Cap | Yellow |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
We guarantee 100% customer satisfaction.