3SU11500AB501BA0.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | 3SU1 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Round, Button |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Switch Function | Off-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Ingress Protection | IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Voltage Rating - DC | 500 V |
| Color - Actuator/Cap | Blue |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
We guarantee 100% customer satisfaction.