M2B15AA5W30.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | M2 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Standard |
| Circuit | SPDT |
| Features | Process Sealed |
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Switch Function | On-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M2B15AA5W30.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
We guarantee 100% customer satisfaction.