M2B15BA5W30.pdf
| Type | Standard |
| Circuit | SPDT |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M2B15BA5W30.
We guarantee 100% customer satisfaction.