MB2011SS1W30-BH.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MB2000 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Standard |
| Circuit | SPDT |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Round, Button |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle, Rear |
| Switch Function | On-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | Gray |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 3A (DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
We guarantee 100% customer satisfaction.