MB2011SS1W30-CH.pdf
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Round, Button |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle, Rear |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | Gray |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 3A (DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
We guarantee 100% customer satisfaction.