MB2011SS2W30/U.pdf
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 3A (DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | - |
We guarantee 100% customer satisfaction.