SCB15P10D-1A
Home > All Products > Switches > Pushbutton Switches
SCB15P10D-1A
SCB15P10D-1A
Part Number
SCB15P10D-1A
Description
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V
Data sheet
SCB15P10D-1A.pdf
Delivery Services
SCB15P10D-1A
Comments
    SCB15P10D-1A Specifications
    Features-
    Part StatusActive
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleSolder Lug
    Color - Actuator/CapBlack
    Current Rating (Amps)10A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 12.50mm Dia