SCB15P15A-3F
Home > All Products > Switches > Pushbutton Switches
SCB15P15A-3F
SCB15P15A-3F
Part Number
SCB15P15A-3F
Description
SWITCH PUSH SPDT 15A 125V
Data sheet
SCB15P15A-3F.pdf
Delivery Services
SCB15P15A-3F
Comments
    SCB15P15A-3F Specifications
    CircuitSPDT
    Features-
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Voltage Rating - DC-
    Color - Actuator/CapGreen
    Current Rating (Amps)15A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 12.50mm Dia