SCB15S10A-4CA
Home > All Products > Switches > Pushbutton Switches
SCB15S10A-4CA
SCB15S10A-4CA
Part Number
SCB15S10A-4CA
Description
SWITCH PUSH SPDT 10A 125V
Data sheet
SCB15S10A-4CA.pdf
Delivery Services
SCB15S10A-4CA
Comments
    SCB15S10A-4CA Specifications
    CircuitSPDT
    FeaturesWith Shroud
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Voltage Rating - DC-
    Color - Actuator/CapRed
    Current Rating (Amps)10A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 12.50mm Dia