ERF5-010-05.0-S-DV-TR
ERF5-010-05.0-S-DV-TR
ERF5-010-05.0-S-DV-TR
Part Number
ERF5-010-05.0-S-DV-TR
Description
CONN SOCKET 20POS SMD GOLD
Data sheet
ERF5-010-05.0-S-DV-TR.pdf
Delivery Services
ERF5-010-05.0-S-DV-TR
Comments
    ERF5-010-05.0-S-DV-TR Specifications
    SeriesEdge Rate™ ERF5
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)
    FeaturesBoard Guide
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Height Above Board0.193" (4.90mm)
    Number of Positions20
    Mated Stacking Heights7mm, 9mm, 10mm
    Contact Finish Thickness30.0µin (0.76µm)
    ERF5-010-05.0-S-DV-TR FAQ
    1. How to order ERF5-010-05.0-S-DV-TR on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the ERF5-010-05.0-S-DV-TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERF5-010-05.0-S-DV-TR?
    ERF5-010-05.0-S-DV-TR Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    145861006024829+ 145861006024829+ 145861006024829+ KYOCERA AVX 5000 PLUG - 0.35MM PITCH - 06 POS 0.6 View
    5055501020 5055501020 5055501020 Molex 5000 CONN RCPT 10POS SMD GOLD View
    5055501620 5055501620 5055501620 Molex 5000 CONN RCPT 16POS SMD GOLD View
    5050701022 5050701022 5050701022 Molex 5000 CONN PLUG 10POS SMD GOLD View
    5054130610 5054130610 5054130610 Molex 5000 0.35 B/B REC ASSY 6CKT EMBSTP PK View
    DF37NB-10DS-0.4V(51) DF37NB-10DS-0.4V(51) DF37NB-10DS-0.4V(51) Hirose Electric Co Ltd 5000 CONN RCPT 10POS SMD GOLD View
    5055502420 5055502420 5055502420 Molex 5000 CONN RCPT 24POS SMD GOLD View
    DF40C-10DP-0.4V(51) DF40C-10DP-0.4V(51) DF40C-10DP-0.4V(51) Hirose Electric Co Ltd 5000 CONN PLUG 10POS SMD GOLD View
    5035480622 5035480622 5035480622 Molex 5000 CONN RCPT 6POS SMD GOLD View
    5050664022 5050664022 5050664022 Molex 5000 CONN RCPT 40POS SMD GOLD View
    ERF5-010-05.0-S-DV-TR Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.