20021444-00022T1LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
20021444-00022T1LF
20021444-00022T1LF
Part Number
20021444-00022T1LF
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Description
CONN RCPT 22POS IDC 30AWG GOLD
Data sheet
20021444-00022T1LF.pdf
Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Delivery Services
20021444-00022T1LF
Comments
    20021444-00022T1LF Specifications
    SeriesMinitek127® 20021444
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    FeaturesFeed Through
    Wire TypeRibbon Cable
    Wire Gauge30 AWG
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Contact TypeFemale Socket
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypeReceptacle
    Contact FinishGold
    Fastening Type-
    Number of Rows2
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions22
    Contact Finish ThicknessFlash
    20021444-00022T1LF FAQ
    1. How to order 20021444-00022T1LF on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 20021444-00022T1LF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 20021444-00022T1LF?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    20021444-00022T1LF Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    20021444-00022T1LF Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.