FGG.RR.313.GLC40.pdf
| Series | RR |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Gray |
| Pitch | - |
| Features | Strain Relief |
| Wire Type | Discrete |
| Wire Gauge | - |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | - |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Number of Rows | 3 |
| Cable Termination | Crimp |
| Number of Positions | 13 |
| Contact Finish Thickness | - |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
3230-40-0101-00 | CNC Tech | 5000 | CONN SOCKET 40POS IDC GOLD | View |
89134-0001 | 3M | 5000 | CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD | View |
3230-40-0103-00 | CNC Tech | 5000 | CONN SOCKET 40POS IDC GOLD | View |
1658621-6 | TE Connectivity AMP Connectors | 5000 | CONN RCPT 26P IDC 26-28AWG GOLD | View |
M50-3300542 | Harwin Inc. | 5000 | CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD | View |
89150-0101 | 3M | 5000 | CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD | View |
3230-50-0102-00 | CNC Tech | 5000 | CONN SOCKET 50POS IDC GOLD | View |
89124-0101 | 3M | 5000 | CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD | View |
89124-0001 | 3M | 5000 | CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD | View |
1658621-8 | TE Connectivity AMP Connectors | 5000 | CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD | View |
We guarantee 100% customer satisfaction.