HIF3MAW-64D-2.54R
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
HIF3MAW-64D-2.54R
HIF3MAW-64D-2.54R
Part Number
HIF3MAW-64D-2.54R
Description
CONN SOCKET 64POS IDC 28AWG GOLD
Data sheet
HIF3MAW-64D-2.54R.pdf
Delivery Services
HIF3MAW-64D-2.54R
Comments
    HIF3MAW-64D-2.54R Specifications
    SeriesHIF3MAW
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
    Wire TypeRibbon Cable
    Wire Gauge28 AWG
    Part StatusObsolete
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Contact TypeFemale Socket
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypeSocket
    Contact FinishGold
    Fastening TypeLatch Holder
    Number of Rows2
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions64
    Contact Finish Thickness5.90µin (0.150µm)
    HIF3MAW-64D-2.54R FAQ
    1. How to order HIF3MAW-64D-2.54R on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the HIF3MAW-64D-2.54R price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HIF3MAW-64D-2.54R?
    HIF3MAW-64D-2.54R Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    HIF3MAW-64D-2.54R Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.