MTC50-YB1-015
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
MTC50-YB1-015
MTC50-YB1-015
Part Number
MTC50-YB1-015
Data sheet
MTC50-YB1-015.pdf
Delivery Services
MTC50-YB1-015
Comments
    MTC50-YB1-015 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Row Spacing-
    Contact TypeMale Pin
    Contact Finish Thickness-
    MTC50-YB1-015 FAQ
    1. How to order MTC50-YB1-015 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MTC50-YB1-015 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MTC50-YB1-015?
    MTC50-YB1-015 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    MTC50-YB1-015 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.