953129-2000-AR-PT
953129-2000-AR-PT
953129-2000-AR-PT
Part Number
953129-2000-AR-PT
Description
CONN RCPT 29POS 0.079 GOLD SMD
Data sheet
953129-2000-AR-PT.pdf
Delivery Services
953129-2000-AR-PT
Comments
    953129-2000-AR-PT Specifications
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating1000VDC
    Insulation ColorBlack
    Insulation Height0.169" (4.30mm)
    Ingress Protection-
    Number of Positions29
    Contact Length - Post-
    Current Rating (Amps)1A
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    953129-2000-AR-PT FAQ
    1. How to order 953129-2000-AR-PT on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 953129-2000-AR-PT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 953129-2000-AR-PT?
    953129-2000-AR-PT Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    323-43-142-41-001000 323-43-142-41-001000 323-43-142-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN RCPT 42POS 0.1 GOLD PCB View
    316-93-124-41-001000 316-93-124-41-001000 316-93-124-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN SOCKET 24POS 0.1 GOLD PCB View
    803-93-034-10-002000 803-93-034-10-002000 803-93-034-10-002000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN RCPT 34POS 0.1 GOLD PCB View
    SQT-123-03-F-Q SQT-123-03-F-Q SQT-123-03-F-Q Samtec Inc. 5000 CONN RCPT 92POS 0.079 GOLD PCB View
    851-91-024-30-002000 851-91-024-30-002000 851-91-024-30-002000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN RCPT 24POS 0.05 GOLD SMD View
    414-41-248-41-117000 414-41-248-41-117000 414-41-248-41-117000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN RCPT 48POS 0.1 GOLD SMD View
    316-41-135-41-003000 316-41-135-41-003000 316-41-135-41-003000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN SOCKET 35POS 0.1 GOLD PCB View
    323-93-142-41-001000 323-93-142-41-001000 323-93-142-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 5000 CONN RCPT 42POS 0.1 GOLD PCB View
    953129-2000-AR-PT Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.