0125-SS-26.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Panel Screw |
| Plating | Oxide, Black |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Part Status | Active |
| Thread Size | #8-32 |
| Head Diameter | 0.438" (11.11mm) |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.500" (38.10mm) |
| Length - Below Head | 1.250" (31.75mm) |