3SBH1151A2.pdf
| Series | 3SBH, CII |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Part Status | Active |
| Seal Rating | Sealed - Hermetically |
| Coil Current | 36.8 mA |
| Coil Voltage | 26.5VDC |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Operate Time | 4 ms |
| Release Time | 4 ms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Insulation | - |
| Contact Material | - |
| Switching Voltage | 115VAC, 28VDC - Max |
| Termination Style | Solder Hook |
| Must Operate Voltage | - |
| Must Release Voltage | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Contact Rating (Current) | 2 A |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3SBH1151A2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
S8-2405 | Cynergy 3 | 5000 | RELAY REED SPST 1A 24V | View |