DS4E-SL2-DC1.5V
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
DS4E-SL2-DC1.5V
DS4E-SL2-DC1.5V
Part Number
DS4E-SL2-DC1.5V
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 1.5V
Data sheet
DS4E-SL2-DC1.5V.pdf
Delivery Services
DS4E-SL2-DC1.5V
Comments
    DS4E-SL2-DC1.5V Specifications
    Part Status Obsolete
    Relay Type General Purpose
    Coil Type Latching, Dual Coil
    Coil Current 120mA
    Coil Voltage 1.5VDC
    Contact Form 4PDT (4 Form C)
    Contact Rating (Current) 2A
    Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
    Turn On Voltage (Max) 1.05 VDC
    Turn Off Voltage (Min) -
    Condtion New original factory.
    DS4E-SL2-DC1.5V FAQ
    1. How to order DS4E-SL2-DC1.5V on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DS4E-SL2-DC1.5V price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DS4E-SL2-DC1.5V?
    DS4E-SL2-DC1.5V Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View