KHAU-17D16-48
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
KHAU-17D16-48
KHAU-17D16-48
Part Number
KHAU-17D16-48
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 48VDC
Data sheet
KHAU-17D16-48.pdf
Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Delivery Services
KHAU-17D16-48
Comments
    KHAU-17D16-48 Specifications
    SeriesKHA
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current18.75 mA
    Coil Voltage48VDC
    Contact Form4PDT (4 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact Material-
    Switching Voltage-
    Termination StylePlug In
    Must Operate Voltage36 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-
    Contact Rating (Current)1 A
    KHAU-17D16-48 FAQ
    1. How to order KHAU-17D16-48 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the KHAU-17D16-48 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KHAU-17D16-48?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    KHAU-17D16-48 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View