TN2-L2-H-4.5V
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TN2-L2-H-4.5V
TN2-L2-H-4.5V
Part Number
TN2-L2-H-4.5V
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Data sheet
TN2-L2-H-4.5V.pdf
Delivery Services
TN2-L2-H-4.5V
Comments
    TN2-L2-H-4.5V Specifications
    Coil Type Latching, Dual Coil
    Coil Current 44.4mA
    Coil Voltage 4.5VDC
    Contact Form DPDT (2 Form C)
    Contact Rating (Current) 1A
    Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
    Turn On Voltage (Max) 3.38 VDC
    Condtion New original factory.
    TN2-L2-H-4.5V FAQ
    1. How to order TN2-L2-H-4.5V on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TN2-L2-H-4.5V price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TN2-L2-H-4.5V?
    TN2-L2-H-4.5V Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View