TQ2SA-L2-4.5V-Z
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TQ2SA-L2-4.5V-Z
TQ2SA-L2-4.5V-Z
Part Number
TQ2SA-L2-4.5V-Z
Description
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5VDC
Data sheet
TQ2SA-L2-4.5V-Z.pdf
Delivery Services
TQ2SA-L2-4.5V-Z
Comments
    TQ2SA-L2-4.5V-Z Specifications
    Seal Rating-
    Coil Current31 mA
    Coil Voltage4.5VDC
    Switching Voltage125VAC, 220VDC - Max
    Termination StyleGull Wing
    Must Operate Voltage3.38 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)2 A
    TQ2SA-L2-4.5V-Z FAQ
    1. How to order TQ2SA-L2-4.5V-Z on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TQ2SA-L2-4.5V-Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TQ2SA-L2-4.5V-Z?
    TQ2SA-L2-4.5V-Z Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View