TQ4H-L2-4.5V
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TQ4H-L2-4.5V
TQ4H-L2-4.5V
Part Number
TQ4H-L2-4.5V
Manufacturer
Panasonic Electric Works
Description
RELAY TELECOM 4PDT 1A 4.5V
Data sheet
TQ4H-L2-4.5V.pdf
Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Delivery Services
TQ4H-L2-4.5V
Comments
    TQ4H-L2-4.5V Specifications
    Part Status Obsolete
    Relay Type Telecom
    Coil Type Latching, Dual Coil
    Coil Current 88.9mA
    Coil Voltage 4.5VDC
    Contact Form 4PDT (4 Form C)
    Contact Rating (Current) 1A
    Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
    Turn On Voltage (Max) 3.38 VDC
    Turn Off Voltage (Min) -
    Operate Time 3ms
    Release Time 3ms
    Features -
    Mounting Type Through Hole
    Termination Style PC Pin
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    TQ4H-L2-4.5V FAQ
    1. How to order TQ4H-L2-4.5V on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TQ4H-L2-4.5V price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TQ4H-L2-4.5V?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    TQ4H-L2-4.5V Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View