TX2SA-L2-1.5V-X
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TX2SA-L2-1.5V-X
TX2SA-L2-1.5V-X
Part Number
TX2SA-L2-1.5V-X
Description
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5VDC
Data sheet
TX2SA-L2-1.5V-X.pdf
Delivery Services
TX2SA-L2-1.5V-X
Comments
    TX2SA-L2-1.5V-X Specifications
    Features-
    Coil TypeLatching, Dual Coil
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current134 mA
    Coil Voltage1.5VDC
    Switching Voltage220VDC - Max
    Termination StyleGull Wing
    Must Operate Voltage1.13 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)2 A
    TX2SA-L2-1.5V-X FAQ
    1. How to order TX2SA-L2-1.5V-X on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TX2SA-L2-1.5V-X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TX2SA-L2-1.5V-X?
    TX2SA-L2-1.5V-X Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View