TX2SA-L2-24V-1
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TX2SA-L2-24V-1
TX2SA-L2-24V-1
Part Number
TX2SA-L2-24V-1
Description
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Data sheet
TX2SA-L2-24V-1.pdf
Delivery Services
TX2SA-L2-24V-1
Comments
    TX2SA-L2-24V-1 Specifications
    Coil Type Latching, Dual Coil
    Coil Current 8.3mA
    Coil Voltage 24VDC
    Contact Form DPDT (2 Form C)
    Contact Rating (Current) 1A
    Switching Voltage 220VAC, 220VDC - Max
    Turn On Voltage (Max) 18 VDC
    Turn Off Voltage (Min) -
    Operate Time 4ms
    Release Time 4ms
    Features Sealed - Fully
    Mounting Type Surface Mount
    Termination Style Gull Wing
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    TX2SA-L2-24V-1 FAQ
    1. How to order TX2SA-L2-24V-1 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TX2SA-L2-24V-1 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TX2SA-L2-24V-1?
    TX2SA-L2-24V-1 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View