TX2SL-L2-4.5V-Z
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TX2SL-L2-4.5V-Z
TX2SL-L2-4.5V-Z
Part Number
TX2SL-L2-4.5V-Z
Description
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V
Data sheet
TX2SL-L2-4.5V-Z.pdf
Delivery Services
TX2SL-L2-4.5V-Z
Comments
    TX2SL-L2-4.5V-Z Specifications
    Part Status Obsolete
    Relay Type Telecom
    Coil Type Latching, Dual Coil
    Coil Current 44.5mA
    Coil Voltage 4.5VDC
    Contact Form DPDT (2 Form C)
    Contact Rating (Current) 2A
    Switching Voltage 220VDC - Max
    Turn On Voltage (Max) 3.38 VDC
    Condtion New original factory.
    TX2SL-L2-4.5V-Z FAQ
    1. How to order TX2SL-L2-4.5V-Z on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TX2SL-L2-4.5V-Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TX2SL-L2-4.5V-Z?
    TX2SL-L2-4.5V-Z Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View