TXD2SA-1.5V-3-Z
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TXD2SA-1.5V-3-Z
TXD2SA-1.5V-3-Z
Part Number
TXD2SA-1.5V-3-Z
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5VDC
Data sheet
TXD2SA-1.5V-3-Z.pdf
Delivery Services
TXD2SA-1.5V-3-Z
Comments
    TXD2SA-1.5V-3-Z Specifications
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current188 mA
    Coil Voltage1.5VDC
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver (Ag), Gold (Au)
    Switching Voltage220VDC - Max
    Termination StyleGull Wing
    Must Operate Voltage1.13 VDC
    Must Release Voltage0.15 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)2 A
    TXD2SA-1.5V-3-Z FAQ
    1. How to order TXD2SA-1.5V-3-Z on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TXD2SA-1.5V-3-Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TXD2SA-1.5V-3-Z?
    TXD2SA-1.5V-3-Z Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View