TXD2SA-L-1.5V-4-Z
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
TXD2SA-L-1.5V-4-Z
TXD2SA-L-1.5V-4-Z
Part Number
TXD2SA-L-1.5V-4-Z
Description
RELAY GEN PURP DPDT 10MA 1.5VDC
Data sheet
TXD2SA-L-1.5V-4-Z.pdf
Delivery Services
TXD2SA-L-1.5V-4-Z
Comments
    TXD2SA-L-1.5V-4-Z Specifications
    SeriesTX-D
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Single Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current153 mA
    Coil Voltage1.5VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time4 ms
    Release Time4 ms
    Mounting TypeSurface Mount
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Palladium (AgPd), Gold (Au)
    Switching Voltage10VDC - Max
    Termination StyleGull Wing
    Must Operate Voltage1.13 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 mA
    TXD2SA-L-1.5V-4-Z FAQ
    1. How to order TXD2SA-L-1.5V-4-Z on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TXD2SA-L-1.5V-4-Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TXD2SA-L-1.5V-4-Z?
    TXD2SA-L-1.5V-4-Z Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View