UD2-4.5NUN-L
Home > All Products > Relays > Signal Relays, Up to 2 Amps
UD2-4.5NUN-L
UD2-4.5NUN-L
Part Number
UD2-4.5NUN-L
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5VDC
Data sheet
UD2-4.5NUN-L.pdf
Delivery Services
UD2-4.5NUN-L
Comments
    UD2-4.5NUN-L Specifications
    Seal Rating-
    Coil Current31 mA
    Coil Voltage4.5VDC
    Switching Voltage250VAC, 220VDC - Max
    Termination StyleGull Wing
    Must Operate Voltage3.38 VDC
    Must Release Voltage0.45 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)1 A
    UD2-4.5NUN-L FAQ
    1. How to order UD2-4.5NUN-L on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the UD2-4.5NUN-L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UD2-4.5NUN-L?
    UD2-4.5NUN-L Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    S8-2405 S8-2405 S8-2405 Cynergy 3 5000 RELAY REED SPST 1A 24V View