V23026B1106B201.pdf
| Series | V23026, AXICOM |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | - |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Relay Type | General Purpose |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Seal Rating | - |
| Coil Current | 23 mA |
| Coil Voltage | 3VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Operate Time | 2 ms |
| Release Time | 2 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Insulation | - |
| Contact Material | Palladium Nickel (PdNi), Rhodium (Rh), Gold (Au) |
| Switching Voltage | 150VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Must Operate Voltage | 2.25 VDC |
| Must Release Voltage | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 1 A |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
S8-2405 | Cynergy 3 | 5000 | RELAY REED SPST 1A 24V | View |