D2JW0101A.pdf
| Package | Box |
|---|---|
| Series | D2JW |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | - |
| Features | - |
| Pretravel | - |
| Overtravel | - |
| Part Status | Active |
| Actuator Type | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Release Force | - |
| Operating Force | - |
| Switch Function | - |
| Termination Style | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Differential Travel | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |