DR2260A30UR
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
DR2260A30UR
DR2260A30UR
Part Number
DR2260A30UR
Manufacturer
WEC
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
Data sheet
DR2260A30UR.pdf
Category
Solid State Relays
Delivery Services
DR2260A30UR
Comments
    DR2260A30UR Specifications
    SeriesDR22
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC
    Part StatusActive
    Load Current30 A
    Mounting TypeDIN Rail
    Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
    Voltage - Load48 V ~ 600 V