DR24A12X
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
DR24A12X
DR24A12X
Part Number
DR24A12X
Description
SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V
Data sheet
DR24A12X.pdf
Delivery Services
DR24A12X
Comments
    DR24A12X Specifications
    SeriesDR
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, Zero Cross
    Part StatusActive
    Load Current12 A
    Mounting TypeDIN Rail
    Package / CaseModule
    Voltage - Load24 V ~ 280 V
    Voltage - Input208 ~ 265VAC