DR4560A45
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
DR4560A45
DR4560A45
Part Number
DR4560A45
Manufacturer
WEC
Description
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Data sheet
DR4560A45.pdf
Category
Solid State Relays
Delivery Services
DR4560A45
Comments
    DR4560A45 Specifications
    SeriesDR45
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, Zero Cross
    Part StatusActive
    Load Current45 A
    Mounting TypeDIN Rail
    Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
    Voltage - Load48 V ~ 600 V